Obrázky v šířce 800px v aktualitách
Aktuality VŽDY musí mít úvodní text
Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss
Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT
Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu
Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.
Nápověda
editace
při jakém postižení dolních končetin mají pacienti s RS nárok na příspěvek na ,,zvláštní pomůcku", na zakoupení motorového vozidla. Jinde na internetu jsem bohužel také nic nenašla, abych se mohla přesně informovat, při jakém konkrétním postižení dolních končetin nárok je. Žádala jsem si totiž o tento příspěvek na ÚP a posudkový lékař mi jej opakovaně zcela zamítl, přestože mi ošetřující lékař v MS centru neustále tvrdí, že na něj musím mít nárok, protože další pacienti, kteří o stejný příspěvek žádali a byli na tom stejně, anebo dokonce lépe než já, jej cca před rokem dostali. A pokud mi byl opakovaně zamítnut, musela se tabulka se stupnicí postižení u pacientů s RS a tím souvisejícím nárokem na zvláštní pomůcku, změnit.
Dobrý den,
Tuto problematiku řeší Příloha č. 3 k zákonu č. 48/1997 Sb.,oddíl C, tabulka č. 1 - tzv. „kategorizační strom“. Je v něm uveden zdravotní stav, kdo může pomůcku předepsat i po jaké době. Ke stažení např. na stánkách spol. DMA Praha:
https://www.dmapraha.cz/data/files/skupina_07_ZP%20pro%20pacienty%20s%20poruchou%20mobility.pdf
Pro nás je důležitá hlavně kategorie 07 – Zdr. pomůcky pro pacienty s poruchou mobility
Sleduji také úhradový katalog VZP, kde je spíše řečeno, jakou pomůcku může předepsat sám lékař a jakou již je třeba schvalovat posudkovým lékařem.
J. Brhlíková - soc. poradkyně Unie ROSKA