“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechcete dělat výtah, použijte chat GPT

Vždy poslat testovací náhled aktuality na e-mail odkud byl požadavek zaslán: např. landova@gmail.com, roska@roska.eu nebo jitka.roska@seznam.cz (jeden z nich)

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Roska Praha vás zve na setkání s Jakubem Kačerovským
3
Roska Praha vás zve na procvičování paměti a kognitivních funkcí
4 5 6 7
8 9
Rozsvítíme Kroměřížsko
10
Roska Praha vás zve na Ergoterapie, arteterapie
Rozsvítíme Liberecký kraj
11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24
Roska Praha vás zve na Ergoterapie, arteterapie
25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > „Náš“ plavec pokračuje v otužileckém maratonu

„Náš“ plavec pokračuje v otužileckém maratonu



Výzva k přeplavání Cookovy úžiny za pacienty s roztroušenou sklerózou už doslova klepe na dveře. Jakub Kačerovský (24), dálkový plavec z Prahy a vícenásobný mistr České republiky v plavání, v současnosti intenzivně trénuje. Účastní se i českého zimního poháru a absolvuje tak jedno otužilecké plavání za druhým.

 

Mám teď odplavané čtyři bodované soutěže a dalších pět mě čeká, tedy devět soutěží celkem. To zhruba znamená, že mi bude k prvnímu místu chybět 410 bodů, protože se počítá deset soutěží,“ svěřil se Unii ROSKA Kačerovský.

 

Ten stráví měsíc na Novém Zélandu, aby se pokusil přeplavat Cookovu úžinu. Tím přijde o čtyři soutěže. Stejný počet již má za sebou. Zúčastnil se již otužileckého plavání v Náchodě, v Chomutově, v Hradci Králové, v Praze. Všechny závody v mužské kategorii vyhrál.

 

Mým hlavním cílem je teď ale příprava na přeplavbu Cookovy úžiny. Do toho absolvuji školení kvůli vyšší trenérské kvalifikaci, kterou potřebuji do práce,“ vysvětlil Kačerovský, instruktor a trenér bazénového plavání. „Moje výhra v zimním poháru není vůbec jistá, tak na 99 procent se konat nebude, právě kvůli množství školení a kvůli jarní přeplavbě na Novém Zélandu,“ doplnil plavec.

 

Těch závodů je za sezónu zhruba 22. Samozřejmě záleží i na tom, jak je studená voda, jaké bylo umístění v jednotlivých soutěžích a jak dlouhý ten závod byl. To znamená, kdyby voda celou sezónu nebyla pod 8 °C, bylo by to za 4100 bodů. Teplota voda však pod 8 °C byla, dokonce i pod 4 °C, tudíž ta hranice bude někde u 4400-4500 bodů, a tam já se s devíti závody, popřípadě s deseti teplými závody nedostanu,“ vysvětlil Kačerovský.

 

Plavec se chystá ještě na tahle otužilecká plavání: 17.1. Most, 24.1. Praha - Braník, 31.1. Brno - Jundrov, 7.2. Sázava, 23.2. Praha - Podolí.

Poté 23. února 2026 odlétá na Nový Zéland. Na přeplavání Cookovy úžiny bude mít dvě šance, a to 26. až 28. února a 12. až 14. března. Návrat plánuje na 20. března. Poté se možná přidá k otužilcům 28. 3. v Nové Pace. A 4. 4. je pak vyhlášení českého poháru v Tovačově.

 

Cookova úžina patří k sedmi světovým průplavům, k takzvaným Oceans seven, které jsou považovány za největší výzvu dálkového plavání. Prvním a zároveň jediným českým sólo plavcem, jenž ji kdy dokázal přeplavat, byla v únoru 2018 Abhejali Bernardová. Mezi Oceans seven patří rovněž kanál La Manche, ten už Kačerovský pokořil.

zdroj: Jakub Kačerovský