“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24
Roska Praha vás zve
25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > S kamínkem na Roskiádu

S kamínkem na RoskiáduDatum konání:
17.9.2022
Datum ukončení:
21.10.2022

S kamínkem na Roskiádu

Našli jste v přírodě, ve městě, u cesty nebo na plotě kamínek s QR kódem, který vás dovedl na tuto stránku? Pak jste našli putovní kamínek, který cestuje do Nymburka! Právě tam se letos koná 5. ročník sportovních her pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) , které pořádá Unie Roska. Ta sdružuje pacienty a pomáhá jím zvládat nástrahy života s nemocí 30 let. Proto na čelní straně kamínku najdete právě třicítku a těchto kamínků bylo do světa vypraveno celkem 3 x 30. Provedení kamínků v sobě snoubí omezení hybnosti a motoriky, která RS přináší a současně neutuchající touhu po životě a smysl pro krásu umění, které si pacienti dokáží uchovat.

Kaminky na Roskiadu_1.PNG

Kamínky vyrobili pacienti z více než 10 pobočných spolků v ČR. Každý z nich je originálem, své po-řadové číslo a jméno. Vyrazily do světa 17. září 2022 a zvítězí ty, které doputují 21. října do Nymburka na slavnostní zahájení letošní Roskiády.

Kaminky na Roskiadu_2.PNG

Pro každého člověka, a ještě více pro nemocné s RS je pohyb životně důležitý, pravidelné cvičení je pro nezhoršování zdravotního stavu zásadní. Takže kamínky aktivně přenáší na výletech a vycházkách a do této aktivity se může zapojit každý. Pokud chcete pacienty podpořit, odneste kamínek na nové místo, a to pak zaznamenejte do tabulky, aby ostatní mohli vědět, kde ho mají hledat a přenést ho zase dál. Ať je právě tento tím, který urazí nejdelší cestu.

Kaminky na Roskiadu_3.PNG

 Budeme rádi, když fotky a zážitky z výletů s kamínky putujícími na Roskiádu s námi budete sdílet na stránce události na facebooku. Také si tam můžete prohlédnout, jakou pouť některé kamínky vyko-naly.

Kaminky na Roskiadu_4.PNG

Pro mnohé účastníky z řad pacientů je to kromě dobrodružného pátrání v krajině také výzva k rozšíření kompetencí v digitálním světě. Objevte užitečné funkce v https://mapy.cz. Orientovat v mapě zvládne každý, stejně jako zapsat adresu. Polohu však můžete také zadat zeměpisnými souřadnicemi, což je vhodné na místech, kde zrovna není ulice. Vpravo dole je na výchozím zobrazení map tlačítko Nástroje, z jehož nabídky vyberete „vlastní bod na mapě“, na vybrané místo do mapy kliknete a vpravo se zobrazí souřadnice, které přes schránku (ctrl+c a ctrvl+v) vložíte do tabulky na sledování polohy kamínků. Stej-ným stylem si můžete v mapě zobrazit polohu kamínků, která je souřadnicemi zadána.

Kaminky na Roskiadu_5.PNG

Jste členem Rosky a chtěli byste do světa vypravit svůj vlastní kamínek? Kontaktujte pořadatele na facebooku v události a dostanete své vlastní startovní číslo s QR kódem, kterých je k dispozici celkem 90. Malujte, choďte na výlety a procházky, hledejte kamínky a dopřejte jim dobrodružnou cestu na sportovní hry, kde pacienti ukážou, že přes všechny hendikepy mají sportovního ducha a odhodlání soutěžit a vítězit.
A pokud chcete podpořit sportovce na Roskiádě z pohodlí obýváku bez dlouhého bloumání krajinou, můžete tak učinit na portálu Darujme