Hlavní informace

České Budějovice, 8.6.2017 – Letos  jsme se na náměstí  Přemysla Otakara II. sešli již posedmé.  A když něco děláte posedmé, máte pocit, že už to je „brnkačka“, vše děláte automaticky, soustředíte se na to, co by bylo možné zlepšit tj. na kvalitu účinkujících, na to aby byl přitažlivý a zábavný program, aby diváci měli pohodlí, nepršelo na ně nebo aby na ně nepražilo slunce. Aby se pacienti dozvěděli něco nového (nejlépe pozitivního), aby se procházející veřejnost zastavila, pobavila a přispěla do naší veřejné sbírky. Je toho hodně, ale je to každý rok výzva, jestli dokážeme akci povýšit na vyšší „level“.A máte pocit, že už nás nic nemůže překvapit, ale to byste se divili…

 

den-rs-v-ceskych-budejovicich

Náš realizační tým, ve složení Věra, Lenka a Pavel každý rok prožívá od ledna stres, abychom splnili naší vizi. Začíná to zamluvením záboru čtvrtiny náměstí na červnový termín. Než to rada města odsouhlasí, musíme oběhnout několik odborů, kde vyplníme žádosti, prohlášení bezdlužnosti a bezúhonnosti a čekáme.

Když máme místo, je třeba zajistit pódium se zastřešením, ozvučením a LED obrazovkou. Souběžně vyvstává problém, kdo na tomto pódiu bude celé 4 hodiny vystupovat a kdo bude celou akci moderovat. Naše moderátorka, která s námi v minulých letech spolupracovala, se omluvila, že v letošním roce opravdu nemůže a my na ní tak spoléhali….  Nevadí, ještě je čas, někoho seženeme.

A co účinkující? První návrhy jsou osvědčené tipy z loňska. Bubenický soubor „WildSticks“ všem učaroval. Děti i dospělí bubnovali na bubny, sudy i popelnice a měli velký úspěch. Mažoretky „Hlubocké princezny“ strhly pozornost všech kolemjdoucích svou přesností a precizností. Při vystoupení ledenických roztleskávaček „Sharks“ se všem tajil dech a diváci žádali další a další přídavek.Chvíle napětí a vzrušení zajistí taekwondisté „Křemežští draci“, kteří během vystoupení přeráží dřevěné násady nebo stavební tvárnice holýma rukama. Tato vystoupení jsou sázka na jistotu. A co nového? Návrh přizvat na letošní akci tančící seniorky z folklórního souboru Slunečnice je přijat všemi hlasy přípravného výboru. Ať je program pestrý a své si najde každá věková kategorie.  Tak to bychom měli … ale co bude ta třešnička? Padají různé návrhy, ale nakonec se shodujeme na vystoupení pana Michala Prokopa neboTria  IVANA HLASE.  Dál jde vše jak po másle. Pan Michal Prokop v daném termínu nemá čas, takže dilema je vyřešeno. Letos náš program obohatí pan IVAN HLAS, který vystoupí ve třech půlhodinových úsecích. A program zakončí oblíbená místní kapela DANGER Rock.

Ivan Hlas Trio křemežští draci

Ivan Hlas Trio                                                                                                                                      Úžasní Křemežští draci

 

Nejdůležitější část programu, vystoupení odborné lékařky MUDr. Jany Adámkové, je zajištěno „ein–zwei“. Paní doktorka nás nikdy neodmítne a snaží se nám vyjít vstříc při každém našem nápadu. Účinkování paní doktorky spočívá v tom, že nezasvěcené seznámí s naší nemocí, s jejími projevy, úskalími a možnostmi léčby. Pro ostatní, znalé věci, vždy připraví aktuality a novinky v léčbě. Poté setrvá na akci až do úplného závěru a odpovídá na dotazy zvědavců již individuálně.

Tímto se opět dostáváme k našemu starému problému, kdo rozhovor s paní doktorkou povede a bude celou akci moderovat? Všichni se dušují, že budou dělat cokoliv, jen ne moderovat. Pátráme v našich myslích, kdo koho zná a kdo by byl schopen a hlavně ochoten nás celou akcí provést. V chvíli největšího zoufalství, si bere slovo místopředseda a oznamuje, že jedna jeho kamarádka uvádí plesy, ale že neví a že se jí musí zeptat. Všichni nadšeně souhlasíme a máme za hotové, že moderátorku již máme.

V letošním roce program ještě zpestříme o vystoupení předsedkyně Krajské rady zdravotně postižených Ing. Heleny Mádlové. KRZP bude na akci distribuovat euroklíče. Již tradičně mezi nás přijdou pracovníci DMAs ukázkou kompenzačních pomůcek. Zaměstnanci Vojenské zdravotní pojišťovny zájemcům změří tlak a množství tuku v těle. Podpořit nás a prezentovat svou organizaci přijedou i členky ROSKY Písek. Naše členky připravují, jako každý rok, výrobky pacientů s RS a zajistí jejich prodej.

Plán máme a nastává další fáze, a to sehnat finanční prostředky na zajištění celého projektu. Díky letitým zkušenostem našeho týmu i tato část projetu proběhne nad očekávání úspěšně.

 

WildSticks realizační tým s IH

Bubenický soubor WildSticks to dokáže rozjet                                                                                                                              Realizační tým s Ivanem Hlasem

 

Nyní už stačí „pouze“ zajistit stoly a lavice na sezení pro diváky, dopravu a dobrovolníky, kteří lavice a stoly vyloží a naloží. Zajistit občerstvení a sladkou odměnu pro účinkující děti (letos se jich zúčastnilo 58). Odměnu pro účinkující, kteří pro nás vystoupí zcela zdarma. Stany, které nás a diváky ochrání před nepřízní počasí. Dobrovolníky, kteří budou obcházet náměstí s kasičkou veřejné sbírky, budou vysvětlovat procházejícím spoluobčanům co a proč se na náměstí děje a vybírat příspěvky na naši organizaci. Zažádat o záštity, pozvat představitele města, kraje…  Navrhnout grafickou úpravu plakátů, zajistit jejich tisk a distribuci. Vytvořit pozvánku na webové stránky a na facebook. Pozvat všechny donory a podporovatele naší organizace. Zajistit parkovací místa na akci, nejen pro diváky, ale i pro účinkující.  A spoustu dalších drobností, bez kterých by celá akce nebyla dotažena do konce.

Čtrnáct dní před dnem D se zdá, že máme vše zajištěno. Účinkující, finance, …. Přesto mám pocit, že něco chybí… v noci se vzbudím a s hrůzou přemýšlím, zda jsem letos domluvila to pódium, jestli jsem všem řekla správné datum a jestli na to někdo nezapomněl. Ráno obvolám partnery a ujišťuji se, že vše je zajištěno a pod kontrolou. Všichni mne uklidňují a já jsem spokojená, že to krásně klapne.

Adámková dobrovolníci

MUDr. Adámková informuje o novinkách v léčbě RS                                                                                               Dobrovolníci informují kolemjdoucí …. s kasičkou

 

Přichází 8. červen 2017, den D, Den RS v Českých Budějovicích . Ráno ještě vysílám syna na náměstí, aby předal firmě zajišťující pódium loga, která budou umístěna nad pódiem a u kávy čekám až bude čas vyrazit. Pohodu mi naruší telefonát, že jsme město nezažádali o přípojku na elektřinu, a bez té nelze ani postavit pódiu ani zajistit hudební produkci. A aby toho nebylo málo, dozvídám se, že nemáme zajištěnou ani šatnu pro účinkující. To není možné, letí mi hlavou. Jak jsem na tohle mohla zapomenout... tolik práce, tolik času, tolik financí a teď to přijde na zmar, jdou na mne mdloby.  Okamžitě mám po pohodě. Letím na náměstí zachránit, co se dá. Od tohoto okamžiku až do večera se dnes už nezastavím.  Naštěstí spolupráce a vztahy  ROSKY České Budějovice se zaměstnanci a úředníky Městského úřadu jsou na takové úrovni, že mi vyjdou vstříc  a daří se mi vše včas napravit.  Ve 14.00 je vše připraveno a program může být zahájen. Kapely,  soubory i oddíly jsou na místě. Vše je připraveno, jen Ivan Hlas požaduje ke svému vystoupení 3 židle, prý to má ve smlouvě. Opravdu? Podíváme se na sebe a kroutíme hlavou. Všichni víme, že si kromě honoráře přeje ještě 3 večeře a 4 piva, to víme všichni, ale židle? To si nikdo nevybavuje. Nevadí, chce židle, bude mít židle. Rozejdeme se po okolí a za chvíli se každý vracíme s jednou židlí. Každá je jiná, ale Trio Ivana Hlase může začít své vystoupení. Účinkující se střídají jeden za druhým, potlesk téměř neutichá, diváci obsazují všechny lavičky a další stojí okolo. Výrobky se prodávají, kasičky se plní. Čas běží a už je tu poslední písnička, rozloučení a konec. Lidé nás chválí, přátelé nám gratulují. Den RS v Českých Budějovicích měl zase úspěch. Je to velký stres, ale stojí to za to. Takže příští rok si to nenechte ujít a přijeďte se podívat. Už přemýšlíme, kdo vystoupí příští rok …

TĚŠÍME SE NA VÁS, NA VŠECHNY!!!    

                                                                                              Za realizační výbor  Věra Švábová – předsedkyně

                                                                                                           reg.org. ROSKA České Budějovice

 

 

 společná fotka

 

Další informace

Vydavatelství

Časopis v současnosti bude vydávat Unie Roska v ČR jen v elektronické podobě, proto  již nelze objednat předplatné.

Kromě Časopisu Roska nabízíí Unie Roska mnoho dalších aktuálních publikknihy.jpgací nejen ze své vydavatelské činnosti.

 

Objednat...

Naši partneři

  • aktiv-pisek
  • bariery
  • biogen-idec
  • ceros
  • cez
  • dma
  • domov-svateho-josefa
  • easysoftware
  • ereska-aktivne
  • gsk
  • impuls
  • lazne
  • merck
  • meyra2
  • ministerstvo-zdravotnictvi
  • mpsv
  • neziskovky-cz
  • novartis
  • nrzp
  • praha
  • respilon-headquaters
  • roche2
  • sanofi
  • teva
  • urad-prace
  • vzp