Hlavní informace

Tisková zpráva

Nouzový stav a péče o „necovidové“ pacienty: aktuální problémy a výzva pro budoucnost.

Cerebrum, sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin uspořádalo  1 července 2020 kulatý stůl na téma Nouzový stav a péče o „necovidové“ pacienty: aktuální problémy a výzva pro budoucnost.

Číst dál...


Dopoledne s Proglasem

Mimořádný magazín těchto dnů reflektující současnou situaci kolem pandemie koronaviru. Od pondělí do pátku zajímaví hosté, podnětné rozhovory, duchovní útěcha, aktuální informace, ale třeba i čas pro oddechnutí a úsměv. Každý všední den mezi devátou a desátou. Jsme v tom s vámi - už 25 let.

https://www.proglas.cz/program/detail-poradu/2020-05-27-09-00-00/

 

Číst dál...


Globální doporučení MSIF COVID-19 pro pacienty s RS (aktualizace 29.4.2020)

COVID-19 je nová nemoc, která může ovlivnit vaše plíce a dýchací cesty. Je to způsobeno novým koronavirem, který byl poprvé detekován u lidí v Číně v prosinci 2019 a od té doby se rozšířil do dalších částí světa.

V současné době neexistuje důkaz o tom, jak COVID-19 ovlivňuje lidi s roztroušenou sklerózou (RS). Níže uvedené doporučení byla vyvinuta neurology, kteří se zabývají léčbou RS, * a výzkumnými experty z členských organizací MSIF **.

Toto doporučení bude přezkoumáno a aktualizováno, jakmile budou k dispozici důkazy o COVID-19. Vyzýváme lidi s MS a zdravotnickými odborníky, aby se účastnili globální iniciativy COVID-19 a RS pro sdílení dat, která pomůže rychleji najít odpovědi. Navštivte www.msif.org/covid19data.

Pozn. Unie ROSKA: V současné chvíli zpracovává MSIF údaje o asi 1600 pacientech s RS, kteří se nakazili koronavirem, ze 30 zemí z celého světa. Data by měla být zpracována zhruba do 1 měsíce.

Číst dál...


Doporučení ke COVID-19 pro pacienty s diagnózou roztroušená skleróze MSIF (aktualizace 20.4.2020)

COVID-19 je nová nemoc, která může ovlivnit vaše plíce a dýchací cesty. Je to způsobeno novým koronavirem, který byl poprvé detekován u lidí v Číně v prosinci 2019 a od té doby se rozšířil do dalších částí světa.

V současné době neexistuje důkaz o tom, jak COVID-19 ovlivňuje lidi s roztroušenou sklerózou (MS). Níže uvedené doporučení bylo vyvinuta neurology a výzkumnými experty z členských organizací MSIF. 

Toto rada doporučení bude přezkoumáno a aktualizováno, jakmile budou k dispozici důkazy o COVID-19.

Číst dál...


Nová Aliance a její šetření

Na 40 organizací pod hlavičkou vznikající Aliance pro individualizovanou podporu a Děti úplňku šetřili dopad covid-19 a návazných vládních opatření na lidi se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním a jejich pečující. Zde jsou jejich výsledky šetření,

zveřejnili jsme za Alianci výsledky šetření. Pokud je chcete sdílet, budeme rádi. Zde je odkaz, který obsahuje všechny podstatné výstupy: https://www.facebook.com/IndividualizovanaPodpora/posts/102273634791103

Číst dál...


Cvičte s Klárou

Hezký den,

pro naše pacienty s RS jsme natočili nová videa pro domácí cvičení. 

Videa jsou zde na tomto odkazu:

https://www.msrehab.cz/odborne/video

Mgr. Klára Novotná

Fyzioterapeut

Neurologická klinika 1.LF UK a VFN, RS centrum

Karlovo nám.32, Praha 2

Tel.: +420 224 96 6524

Klara.novotna@vfn.cz

Číst dál...


Tisková zpráva Úřadu práce ČR MIMOŘÁDNÁ OKAMŽITÁ POMOC „Jak o ni žádat?“

Úřad práce ČR v rámci své činnosti administruje a vyplácí kromě opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi, také dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP). „Jak o ni žádat a co je nutné Úřadu práce ČR doložit?“

TZ_jak_zadat_o_MOP_brezen2020.pdf

Číst dál...


Anténa - psychoterapeutická linka

Psychoterapeutická linka
pro ty, které trápí karanténa

https://psychoterapie.cz/

Číst dál...

Koronavirus a RS. Rozhovor s panem Profesorem MUDr. Janem Marešem, Ph.D. MBA

Pacienti s oslabenou imunitou a chronickým onemocněním patří k nejvíce ohroženým skupinám obyvatel. Máte pro ně nějaká speciální doporučení, jak se před nákazou chránit, nad rámec obecně zveřejněných? 

- Stručně řečeno, zůstat doma a vyhýbat se kontaktům s lidmi, než nákaza utichne. Pokuď  to z nějakého závažného důvodu není možné, platí doporučená opatření týkající se hygieny, odstupu od dalších osob cca 2m, neužívat veřejné dopravní prostředky, necestovat do rizikových oblastí a zemí, nenavštěvovat  veřejné akce, nádraží, letiště apod.

Číst dál...


Slovo psychologa (zamyšlení psychologa) k současné situaci

Vážené čtenářky a čtenáři, byl jsem požádán, abych i já přispěl několika svými slovy či myšlenkami ohledně současné nelehké situace. Vzhledem k tomu, že je epidemii koronaviru věnováno místy až přehnaně velké mediální pokrytí, je složité napsat něco objevného a neopakovat svá či cizí sdělení. Nicméně dle mého názoru existuje několik věcí, které se hodí připomenout, případně zopakovat.

Číst dál...

Doporučení pro pacienty s roztroušenou sklerózou v době epidemie COVID – 19

V současné době neexistují jasná data o tom, jak COVID-19 ovlivňuje pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Níže uvedená doporučení jsou vydána na základě aktuálních znalostí a budou dále upřesňována v čase.

 

Číst dál...


Prohlášení Doc. MUDr. Dany Horákové, Ph.D.,

Prohlášení Doc. MUDr. Dany Horákové, Ph.D., z Neurologické kliniky

- RS centra Karlovo nám., Praha 2, k dotazům pacientů:

IVIG (preparáty Flebogamma, Kiovig, Gammagard, případně další) patří mezi léky 1. volby, které nijak zásadně nepotlačují funci imunitního systému. Z tohoto hlediska nepředpokládáme žádné zvýšení rizika infekce COVID 19 u RS  pacientů, kteří tyto léky užívají.

Vzhledem k atuální epidemiologické situaci je ale rozumné po dobu karanteny omezit pohyb a tedy přiípadně 1 infuzi IVIG vynechat. 

Ani zde nečekáme nějaké riziko zhoršení RS. Je nutné individuální případy konzultovat s ošetřujícím lékařem v příslušném RS centru.

25.3.2020

Číst dál...


Další informace

RESPILON Headquaters

image001

Společnost RESPILON vyvíjí a vyrábí produkty z nanovláken, které díky výjimečné filtrační schopnosti chrání lidské zdraví před infekčním i chorobami, alergeny i znečištěným ovzduším.

Vydavatelství

Časopis v současnosti bude vydávat Unie Roska v ČR jen v elektronické podobě, proto  již nelze objednat předplatné.

Kromě Časopisu Roska nabízíí Unie Roska mnoho dalších aktuálních publikknihy.jpgací nejen ze své vydavatelské činnosti.

 

Objednat...

Naši partneři

  • aktiv-pisek
  • bariery
  • biogen-idec
  • ceros
  • cez
  • dma
  • domov-svateho-josefa
  • easysoftware
  • ereska-aktivne
  • gsk
  • impuls
  • lazne
  • merck
  • meyra2
  • ministerstvo-zdravotnictvi
  • mpsv
  • neziskovky-cz
  • novartis
  • nrzp
  • praha
  • respilon-headquaters
  • sanofi
  • teva
  • urad-prace
  • vzp