“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
Procvičování paměti a kognitivních funkcí - Roska Praha
11 12 13 14
15 16 17
Ergoterapie, arteterapie - ubrousková technika - Roska Praha
18 19 20 21
22 23 24
Roska Hradec Králové
25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Potřebuji pomoc > Sociální oblast / služby > Převedení pacienta s RS na jinou práci

Převedení pacienta s RS na jinou práciDobrý den,

 

Před rokem mi byla diagnostikována RS, musím říct, že mě to celkem dostalo na kolena. Jsem po operaci krční páteře a teď k tomu ještě tohle.

 

Mám teď problém kvůli práci, protože jsem sice už 14 let na jednom místě. Teď jsem ale byla dlouho na nemocenské, vyčerpala jsem celý rok a k tomu ještě další tři měsíce. Teď jsem pořád ještě doma, jako na nemoci, ale nedostávám už žádné peníze. Mám jen invalidní důchod 2. stupně.

Chtěla jsem se už vrátit do práce, ale ředitelka mi řekla, že už nejsem schopná vykonávat tu stejnou pozici a že mi našla ve firmě něco jiného. Jenže to vnímám jako podraz, protože to nové místo je mnohem náročnější, fyzicky i psychicky. To nebudu moct dělat, ani nechci. Chtěla bych teď z firmy odejít, ale nevím, jak mám postupovat, abych si to nějak nepokazila, když se pak budu registrovat na úřadu práce.

 

Děkuji za odpověď

…..

 

Dobrý den,

 

mrzí mě situace, do které jste se dostala díky Vašemu zdravotnímu stavu. Každopádně řešení určitě je.

 

Řekněme upřímně, že i pro zaměstnavatele, kterému chybí zaměstnanec déle než rok, není jednoduché to vyřešit. Co je ale zásadní, sama paní ředitelka nemůže rozhodnout o tom, zda-li jste schopná danou pozici dále vykonávat. To musí vždy určit pouze závodní lékař, se kterým má společnost uzavřen

pracovněprávní vztah a který pro zaměstnance vykonává závodní preventivní péči. Převedení zaměstnance na jinou pozici poté podrobně řeší Zákoník práce, § 41, odst. 1 a 2.

 

Každopádně sama píšete, že ve firmě sama už nechcete pracovat. Zkuste proto navrhnout zaměstnavateli výpověď z pracovního poměru dohodou, ve které bude uveden jako důvod k rozvázání pracovního poměru Váš zdravotní stav. Je to řešení výhodné pro obě strany, Vy navíc na úřadu práce získáte podporu v nezaměstnanosti v plné výši, tedy 65 % průměrného měsíčního čistého příjmu.

 

Vzhledem k tomu, že pobíráte invalidní důchod, jste podle zákona „osobou se zdravotním postižením“. Máte proto možnost využít na Úřadu práce služeb poradců pro osoby se zdravotním postižením, kteří Vám v rámci pracovní rehabilitace pomohou najít nové, vyhovující zaměstnání.

 

Držím palce, ať se situaci podaří vyřešit k Vaší spokojenosti,

 

J. Brhlíková