Příspěvek na péči
VíceObrázky v šířce 800px v aktualitách
Aktuality VŽDY musí mít úvodní text
Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss
Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT
Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu
Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.
Nápověda
editace
Příspěvky a rady ze sociální oblasti pro vás připravila Ing. Jaroslava Brhlíková, DiS., sociální pracovník:
"Původně jsem vystudovala Technickou univerzitu v Liberci. V technickém oboru jsem ale pracovala zhruba čtyři roky, poté jsem začala působit v oblastech, kde jsem se více setkávala s klienty. Komunikace a práce s lidmi se mi vždy velmi líbila. Proto, abych mohla lidem pomáhat i jako odborník, rozhodla jsem se dodělat si v této oblasti vzdělání a vystudovala jsem obor Sociálně-právní činnost na Vyšší odborné škole v Mostě.
Po složení absolutoria jsem začala pracovat jako sociální pracovník v RS centru Nemocnice Teplice, o.z., Krajská zdravotní, a. s. Spolu s celým týmem lékařů, sester, fyzioterapeutky i psycholožky se vždy snažíme nalézt pro pacienta, klienta, nejlepší řešení jeho situace. V sociální oblasti se řeší nejen otázky nároku na dávky, ale velmi často pracovního uplatnění, bytové problematiky,...Rozsah a možnosti sociální problematiky jsou opravdu široké, proto mě práce velice baví.
Jsem teplickou rodačkou. Žiji s manželem a naším synem."
Pokud Vám nebyl přiznán invalidní důchod, ale vnímáte kvůli svému zdravotnímu stavu pracovní omezení, můžete si požádat o status osoby zdravotně znevýhodněné.
VíceO invalidní důchod se žádá na okresní správě sociálního zabezpečení, podle místa trvalého bydliště žadatele. Pro žádost neexistuje formulář, sepisuje se přímo na pobočce.
VícePříspěvek se zabývá nárokem na nemocenské dávky. Dozvíte se v něm, za jakých podmínek máte nárok na dávky při vzniku další pracovní neschopnosti.
VíceEUROKLÍČ je mezinárodní projekt, který pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu. Cílem projektu je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu na celém území ČR rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např.
VíceSoučasná legislativa nijak nebrání vykonávat zaměstnání společně s přiznaným invalidním důchodem. Výdělečná činnost při pobírání invalidního důchodu není zákonem nijak omezena – nezáleží přitom na stupni invalidity, výši příjmu, ani na délce pracovního úvazku.
VíceNový příspěvek vysvětluje rozdíly mezi osobní asistencí a pečovatelskou službou.
VícePříspěvek se zabývá převedením pacienta s RS na jinou práci.
VíceJedná se o dávku státní sociální podpory, na kterou má nárok vlastník nebo nájemce zkolaudovaného bytu, jehož náklady na bydlení převyšují 30 % (v Praze 35 %) rozhodného (čistého) příjmu rodiny (na příspěvek máte nárok v případě, že 30 procent příjmů vaší domácnosti nestačí na pokrytí nákladů na
Více