“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24
Roska Praha vás zve
25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Jeleniej Górze si připoměli 25. výročí organizace

V Jeleniej Górze si připoměli 25. výročí organizaceNa základě pozvání regionální organizace „Towarzystwo chorych na stwardnienie rozsiane v Jeleniej Górze“ jsme se 16.05.2022 zúčastnili vzpomínkové akce v souvislosti s 25. výročím jejího založení. Je to naše spřátelená organizace plnící podobné poslání jako naše Roska, jejíž náplní je zejména podpora potřeb a zájmů lidí nemocných roztroušenou sklerózou.

Za Unii ROSKA - českou MS společnost, z.s. se slavnostního zasedání účastnila paní Ing. Jiřina Landová. Rosku Česká Lípa zastoupili: předsedkyně paní Zofie Doškářová, paní Jana Szittyaiová a Ing. Pavel Březina.

Zasedání se konalo v krásném prostředí divadla v Jeleniej Górze.

Program zahájila a dále moderovala předsedkyně pořádající organizace paní Ligia Jamer. Úvodem přivítala hosty a další účastníky, které krátce seznámila s historií a současností Towarzystwa.

 

Osobně byla u zrodu celostátní organizace ve Varšavě před 35 lety a po deseti letech se stala zakládající členkou Towarzyctwa v Jeleniej Górze, kde dosud působí jako předsedkyně.

V současné době je organizace společensky i významem pevně ukotvena, mající jasný program. Vše je zaměřené zejména na všestrannou pomoc nemocným a jejich rodinám. K jejím hlavním aktivitám patří organizování rekondičních a rehabilitačních pobytů, cvičení, výletů, návštěv kulturních akcí, ergoterapie, tréninku kognitivních funkcí mozku apod.

Přesto, že je RS dosud nevyléčitelnou nemocí zaznamenala lékařská věda značný pokrok, který přispívá k omezení a minimalizaci projevů onemocnění. Podmínkou efektivní léčby je včasná diagnóza RS, komplexní rehabilitace a účinná medikamentózní léčba. Proto také Towarzystwo spolupracuje s řadou lékařů, jako jsou neurologové, psychologové, fyzioterapeuti apod.

Paní Jamer zdůraznila význam aktivní role nemocných a jejich rodin a pozitivního přístupu k životu při zvládání RS.

Následoval blok, ve kterém přítomní zástupci podporovatelů, spolupracujících organizací, místní samosprávy, lékařú apod. ocenili a vyjádřili úctu k práci paní Jamer a nejbližších spolupracovníků ve prospěch pacientů s RS. Gratulanti předstupovali na podium s kyticemi květin a drobnými dárky. Patřili mezi ně např. starosta města, zástupce cechovního sdružení, zástupce firmy Siemens a některých dalších organizací, školy, musea, domu kultury apod. Poděkovat přišla i lékařka neurologického oddělení nemocnice. Překvapením byla i gratulace manžela paní Jamer (jehož pomoc a pochopení jsou výraznou podporou její práce) a jejich syna.

 

Poté předala paní Jamer upomínkové předměty a diplomy všem gratulantům a hostům mezi jinými i paní Ing. Jiřině Landové a Zofii Doškářové. Po přestávce na kávu a malé občerstvení následoval kulturní program se zpěvem a vystoupením herců. Závěrem poděkovala přítomným za účast a podporu a sdělila, že ocenění její práce chápe hlavně jako ocenění práce úzkého vedení a celé organizace. Tímto oficiální program akce skončil.

 

Poté jsme jako hosté byli pozváni na pracovní oběd do místní restaurace, kde jsme vedle výměny informací pokračovali volnou diskuzí. Po dobrém obědě jsme se s hostiteli rozloučili a vydali se na cestu domů.

 

Naše setkání bylo příjemné a inspirativní s tím, že na oplátku jsme přátele z Jeleniej Góry pozvali k účasti na některé z našich akcí.

Za pěkné přijetí a zabezpečení programu srdečně organizátorům děkujeme.

 

Ing. Pavel Březina