“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 
Drobečková navigace

Úvod > Potřebuji pomoc > Sociální oblast / služby

Sociální oblast / služby


Příspěvky a rady ze sociální oblasti pro vás připravila Ing. Jaroslava Brhlíková, DiS., sociální pracovník:

"Původně jsem vystudovala Technickou univerzitu v Liberci. V technickém oboru jsem ale pracovala zhruba čtyři roky, poté jsem začala působit v oblastech, kde jsem se více setkávala s klienty. Komunikace a práce s lidmi se mi vždy velmi líbila. Proto, abych mohla lidem pomáhat i jako odborník, rozhodla jsem se dodělat si v této oblasti vzdělání a vystudovala jsem obor Sociálně-právní činnost na Vyšší odborné škole v Mostě.

Po složení absolutoria jsem začala pracovat jako sociální pracovník v RS centru Nemocnice Teplice, o.z., Krajská zdravotní, a. s. Spolu s celým týmem lékařů, sester, fyzioterapeutky i psycholožky se vždy snažíme nalézt pro pacienta, klienta, nejlepší řešení jeho situace. V sociální oblasti se řeší nejen otázky nároku na dávky, ale velmi často pracovního uplatnění, bytové problematiky,...Rozsah a možnosti sociální problematiky jsou opravdu široké, proto mě práce velice baví.

Jsem teplickou rodačkou. Žiji s manželem a naším synem."

 FOTKA k úvodu.jpg

 

Novější 1

Evidence na ÚP

K získání nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutné být v předchozích alespoň dvanácti měsících důchodově pojištěn, a to během dvou let před registrací do evidence úřadu práce.

Více

Publikováno 19. 3. 2021 10:43

Projekt FLEXI

Až čtyři tisícovky lidí dostanou šanci získat zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek v rámci sdíleného pracovního místa nebo generačního tandemu. Projekt s názvem „Podpora forem flexibilního zaměstnávání“, zkráceně FLEXI, spustil nově Úřad práce ČR (ÚP ČR) a poběží až do 30. června 2023.

Více

Publikováno 19. 3. 2021 10:30

Invalidní důchod - aktualizováno 19. 3.

Více

Publikováno 29. 12. 2020 18:30

Invalidní důchod a úhrada pojistného

Tato problematika je velice důležitá, protože její neznalost může lidem v budoucím životě přichystat nemalé problémy. V určitých případech je za osoby, které byly uznány invalidními, ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ hrazeno. Neplatí to ale vždy!

Více

Publikováno 19. 3. 2021 10:22

Příspěvek na péči - aktualizováno 19. 3.

Příspěvek na péči je určen osobám, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb. Tato pomoc může být poskytována prostřednictvím sociálních služeb, nebo osobou blízkou (např.

Více

Publikováno 29. 12. 2020 17:17

Příspěvek na respirátory - MOP COVID-19

Máte-li problémy s úhradou nákladů na ochranné pomůcky dýchacích cest či máte vlivem poklesu či ztráty příjmů vlivem pandemie potíže s úhradou základních potřeb, neváhejte se obrátit na Úřad práce ČR.

Více

Publikováno 2. 3. 2021 20:06

Změny v roce 2021

Informace o zvýšení důchodů, vyšší minimální mzdě, podpoře nezaměstnanosti a zpoplatnění pozemních komunikací pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P v roce 2021.

Více

Publikováno 25. 2. 2021 11:40

Osoba zdravotně znevýhodněná

Pokud Vám nebyl přiznán invalidní důchod, ale vnímáte díky svému zdravotnímu stavu pracovní omezení, můžete si požádat o statut osoby zdravotně znevýhodněné.

Více

Publikováno 29. 12. 2020 18:25

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Současná legislativa nijak nebrání vykonávat zaměstnání společně s přiznaným invalidním důchodem. Výdělečná činnost při pobírání invalidního důchodu není zákonem nijak omezena – nezáleží přitom na stupni invalidity, výši příjmu, ani na délce pracovního úvazku.

Více

Publikováno 29. 12. 2020 18:23

Průkaz osoby se zdravotním postižením

Nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením má osoba starší 1 roku s tělesným, smyslovým nebo duševním postižením charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, které podstatně omezuje její schopnost pohyblivosti nebo orientace, včetně osob s poruchou autistického spektra.

Více

Publikováno 29. 12. 2020 18:12

Novější 1