“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Parametrické vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24
Roska Praha vás zve
25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O nás > EHP fondy > Zpráva z cesty za norským partnerem

Zpráva z cesty za norským partnerem

V rámci bilaterální spolupráce s norským partnerem v projektu „Přenos znalostí a zkušeností mezi pobočnými spolky a mezinárodní networking“ (Transfer of knowledge and experience between partner MS societies and international networking) hrazeného z fondu EHP jsme 28.9.2022 večer přicestovali do Bergenu.  

Cestu jsme připravili společně s partnerem našeho projektu The Royal Norwegian Society for Developement/Královskou společností pro rozvoj (KSPR).

Realizace programu probíhala v městečku Ulvik. Do Ulviku není letecké spojení. 29.9. odpoledne do Bergenu dorazila naše tlumočnice Klára a společně jsme se přesunuli z Bergenu vlakem do Ulviku, kde není letecké pojení

Večer proběhlo setkání s norským partnerem a norskými experty. Po seznámení jsme při společné večeři diskutovali podrobný program naší pracovní cesty.

V pátek 30.9. jsme za pomoci naší tlumočnice jednali několik hodin s regionální pobočkou partnerské pacientské organizace Ms foreningen i Bergen.

Se všemi zúčastněnými kolegy jsme se shodli, že bychom spolupráci chtěli dále rozvíjet, a to na úrovni regionálních organizací na západním pobřeží Norska, které spolu často spolupracují také na celostátní úrovni. Určitě se máme co učit.

Hlavní činnost projektu, společné vaření proběhlo ve školícím zařízení Fagskulen Vestland, které nabízí vzdělání v oblasti Arborist a místní kultury jídla. Ve školní jsme uspořádali společné vaření zdravé stravy pro pacienty s RS.

Obdobná akce proběhne na jaře 2023 v Praze. Budeme mimo jiné opět společně vařit, tentokrát podle norských receptů. Výsledkem projektu pak bude společná brožura českých a norských receptů vhodných pro pacienty s RS.

 Fotka Norsko 1.jpgFotka Norsko 4.jpgFotka Norsko 7.jpgFotka Norsko 8.jpgFotka  Norsko 9.jpg