“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

roska 30 let
šipka
 

Obrázky v šířce 800px.....

Nápověda
editace

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní výstava dorazila do Nového Boru

Mezinárodní výstava dorazila do Nového BoruMezinárodní výstava dorazila do Nového Boru

V pondělí 14. března se v divadle v Novém Boru uskutečnila vernisáž mezinárodní putovní výstavy „Roztroušená krása“. Zájemci mohli výstavu navštívit během března t.r. Nový Bor se tak stal v pořadí již čtvrtým místem jejího konání. Poprvé byla odstartována ve Smržovce v listopadu 2020, následovala v Žírči v Domově SV. Josefa. Dvůr Králové a v Brně.

Putovní výstava se koná pod záštitou Unie Roska-česká MS společnost, z.s. Vystavovány jsou práce pacientů s RS, členů Rosky ze spolků z celé ČR a spřátelené organizace z Jeleniej Góry. Ke zhlédnutí jsou např. keramické výrobky, výrobky z korálků, kresby a malované obrázky, vánoční a velikonoční ozdoby, háčkované a pletené výrobky, fotografie, zveřejněné články týkající se problematiky RS a spolkové činnosti.

Obrázek2.jpgObrázek1.jpg

Slavnostní vernisáž v Novém Boru uvedla předsedkyně naší organizace paní Zofia Doškářová, která seznámila přítomné s posláním akce a jejím dosavadním průběhem.

Paní Jana Szittyayová krátce poreferovala o problematice RS s pohledu pacienta. Pan Ladislav Hlavinka krátce zhodnotil činnost naší organizace a přiblížil naše aktivity.

Následně paní Doškářová uvítala vzácné hosty, kterými byli starosta Nového Boru pan Mgr. Jaromír Dvořák, místostarostka paní ing. Stanislava Silná a paní Bc. Jiřina Kubáňová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Nový Bor.

Obrázek3.jpg

Po té paní Doškářová předala slovo panu starostovi, který ve svém vystoupení ocenil práci a aktivity naší organizace ve prospěch lidí nemocných roztroušenou sklerózou. Zdůraznil význam naší spolkové činnosti rovněž i ve prospěch široké veřejnosti a ujistil nás podporou MěÚ i v následujícím období.

Paní místostarostka poděkovala za dosavadní výsledky práce naší organizace ve prospěch nejen nemocných s RS a jejich rodin ale i ve prospěch rozvoje občanské společnosti. Vyzdvihla rovněž i význam informací, které poskytujeme veřejnosti prostřednictvím médií.

MUDr. Lenka Šepsová informovala o péči o pacienty s RS z pohledu praktické lékařky. Zdůraznila potřebu osvěty o problematice onemocnění RS nejen pro pacienty a jejich rodiny ale i směrem k zaměstnavatelům a ostatní veřejnosti.

K dobré náladě jistě přispělo hudební vystoupení pana Jakuba Horáka a jeho dcery Aničky.

Obrázek4.jpg

Na závěr programu poděkovala paní Doškářová účastníkům vernisáže a všem, kteří pomohli s instalací výstavy. Následně jsme si všichni prohlédli vystavené exponáty a okusili i malé občerstvení.

Věříme, že výstava poskytne nový pohled na pacienty s RS a jejich schopnosti.

S pozdravem „Slunce v duši“

 

Ing. Pavel Březina