“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou
31 1 2 3
4
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
5
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
6
Ergoterapie, arteterapie - ozdobné šňůrky na brýle - Roska Praha
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
Roska Hradec Králové Vás zve na přednášku
7
Roska Žďár nad Sázavou vás zve společně s UNIÍ ROSKA na výstavu ,,Roztroušená krása"
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
8 9
Roska Liberec vás zve na akci Trousíme se na Ještěd.
10
11 12 13 14 15
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
16
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
17
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Konference EMSP 2021 - den 1

Konference EMSP 2021 - den 1Datum konání:
9.6.2021
Datum ukončení:
11.6.2021

Den 1 byl silným zahájením výroční konference EMSP 2021. Přednásky poskytly komplexní pohled na důležitost vztahů mezi pacienty a sestrami s MS v Evropské Unii a zejména na výzvy, které se vyskytly během pandemie Covid-19.

 

Donna Nahal, žijící s RS od svých 17 let a aktivní jako reprezentant Britských mladých pacientů, sdílela, že interakce s její sestrou s MS během posledního roku a půl byla zásadní pro řešení problémů, které přinesla právě pandemie.

Stephanie byla vždy na konci telefonu. Zejména jsem bojoval s úzkostí, hodně jsem zhubla a Stephanie dokázala zachytit skutečnost, že je potřeba pomoc lékaře, a zařídila, aby se to stalo na dálku, prostřednictvím videa a telefonu, takže jsem necítila sama. Její role byla životně důležitá.

 Author: Andres Martino Ricci, Source: EMSPEuroposlankyně Kateřina Konečná, která přednesla hlavní projev a později se připojila k následným diskusím, uznala, že dopad Covid-19 zhoršil výzvy, kterým pacienti čelí. Na národní i evropské úrovni došlo k mnoha chybám, z nichž by se nyní měli zákonodárci poučit: „Konference EMSP by nám politikům měla sloužit k nezbytným úvahám

 

Jedním z problémů, které identifikovala, je uznávání neformálních pečovatelů. Až 80 procent veškeré péče poskytuje rodina, přátelé a sousedé. Neformální pečovatelé bohužel během krize získaly velmi omezenou podporu a EU musí na této zkušenosti stavět a definovat společné sociální standardy pro tuto zranitelnou skupinu.

 

Paní Europoslankyně Konečná dále nastínila následující seznam úkolů:

  • Potřebujeme společný akční plán k provádění evropského pilíře sociálních práv.
  • Přijetí směrnice o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem představuje zásadní průlom v uznávání neformální péče. Směrnice však nepředpokládá žádnou náhradu a ponechává ji na členských státech, což znamená, že situace se v jednotlivých zemích drasticky liší.
  • Narážíme na stejný problém - politika sociální péče a sociálního zabezpečení je pouze částečnou kompetencí EU a členské státy mají nad nimi plnou kontrolu. Na úrovni EU chybí financování politiky veřejného zdraví. To je problém především pro členské země, které nechtějí v této oblasti přispívat více penězi.
  • Musíme hledat další zdroje. V oblasti očkování jsme zapomněli na neformální kariéru. V mnoha členských zemích nebyli zahrnuti jako primární kandidáti na očkování, což ještě více ztěžuje jejich úkol.

 

V souvislosti s pandemií Covid-19 byla rovněž široce diskutována otázka telekonzultací.

Dr. Giampaolo Brichetto z Italian MS Sociaty Foundation (Italská RS nadace) sdílel, že během pandemie se mnoho lidí obávalo příchodu do nemocnic. To souvisí s organizačním modelem poskytování některých terapeutických ošetření, jako je rehabilitace. Pokud je rehabilitační centrum umístěno v nemocnici a pokud byla nemocnice přeměněna na nemocnici pro pacienty s Covidem, odrazovalo to lidi od návštěvy. Digitální konzultace, i když je v budoucnu bude nutné je vylepšit, nabídly pacientům s RS důležitou alternativu, aby měli stále přístup k odborným znalostem, radám a službám.

Autor karikatury: Andres Martino Ricci

Zdroj: EMSP