“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

roska 30 let
šipka
 

Obrázky v šířce 800px.....

Nápověda
editace

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prezentace na Svatoanenské zahradní slavnosti - Domov. sv. Josefa, Žireč

Prezentace na Svatoanenské zahradní slavnosti - Domov. sv. Josefa, ŽirečDatum konání:
24.7.2021

Na sobotu 24. července jsme byli pozváni na Svatoanenské zahradní slavnosti v Žirči u Dvora Králové. Oslovili nás z Domova sv.Josefa, zda bychom se mohli zapojit do plánovaného programu a současně i presentovali celou Unii ROSKA.
Na několika schůzkách jsme plánovali, dávali dohromady program, soutěž pro děti. Měla to být aktivita, kde by si děti i ostatní účastníci vyzkoušeli, jaké to je v životě s eReSkou. A tak jsme vymysleli hod papírovými míčky /které si z papíru, každý musel vytvarovat sám/ na cíl . Aby to nebylo tak jednoduché, musel si každý stoupnout na bosu a udržet tak svou rovnováhu. To byl také záměr -stabilita, rovnováha, soustředěnost. Děti a také dospělí si vyzkoušeli, že to opravdu není tak jednoduché.
Současně jsme měli připraveny na našem stánku propagační materiály, knihy, cvičební brožurky, pro pacienty s RS. Lidé se u nás zastavovali, zajímali se a děkovali za osvětu, kterou děláme a znají nás lidé z firem a nemají RS.
Místo jsme měli i na presentaci našich výrobků - malované kamínky, levandulové paličky, korálky, malované obrázky, tašky, kytičky ze zahrádky..... od našich členů. Tímto všem co se zapojili moc děkujeme.
Velice nás potěšila i přítomnost našich kamarádů:-) z Brna. Je od nich úžasné, jak nás podpořili a zapojili se.
Nálada a celková atmosféra v Žirči byla skvělá. Program úžasný - řemeslný jarmark, pletení košíků z proutí, módní přehlídka, jízda na koni a historických kolech, rikša, skvělá jídla - sladká i slaná.
Celý den tu hrála hudba, vybrat si mohl každý, na jakou měl kdo náladu. Barokní zpěvy a varhany střídal folk a country kapela. Největší odměnou pro všechny návštěvníky i organizátory byl závěrečný koncert Hradišťan.....A že jsme tam "pobyli" - celý den, od rána až do večera. Byl to krásný den, všichni lidé byli velice milí, příjemní, člověk se tam cítil jako doma, mezi svými.
Budeme se těšit zase za rok.


Radka Báčová

 Zireč   3.jpgZireč 4.jpg