“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou
31 1 2 3
4
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
5
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
6
Ergoterapie, arteterapie - ozdobné šňůrky na brýle - Roska Praha
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
Roska Hradec Králové Vás zve na přednášku
7
Roska Žďár nad Sázavou vás zve společně s UNIÍ ROSKA na výstavu ,,Roztroušená krása"
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
8 9
Roska Liberec vás zve na akci Trousíme se na Ještěd.
10
11 12 13 14 15
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
16
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
17
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Členství mezinárodní organizace > Co nám přínáší členství v MSIF

Co nám přínáší členství v MSIFUnie ROSKA – česká MS společnost se sídlem Křižíkova 167/50, 186 00, Praha 8, Karlín je aktivním členem Mezinárodní federace MS od roku 1996.

V březnu 2020, s nástupem COVID-19 společnost MSIF přesunula své aktivity online, aby tak snížila riziko infekce COVID-19 a byla co nejvíce chráněna.

Během tohoto období jsme však pokračovali ve spolupráci s našimi členy, abychom zajistili, že budou i nadále přispívat k rozvoji našich globálních projektů a programů; posílí jejich profil a viditelnost; zůstanou ve spojení a informováni a budou mít příležitost zlepšit efektivitu, kapacitu a dovednosti svých zaměstnanců / dobrovolníků.

Jakožto členská organizace může Unie ROSKA překládat a upravovat informační zdroje a publikace MSIF tak, aby k nim měli lepší přístup lidé postižení MS v České republice i čeští mluvčí po celém světě. Unie ROSKA letos přeložila průvodce "MSIF’s Fatigue – an invisible symptom of MS", který bude brzy k dispozici ke stažení na našem webu.

S pokročilým přístupem k upravitelným informačním zdrojům, nástrojům kampaně a přípravným materiálům uspořádala Unie ROSKA v Praze fantastickou akci muzikoterapie u příležitosti Světového dne MS 2020, která se také objevila v našich hlavních bodech publikovaných na našem webu a v elektronických zpravodajích. Jako člen MSIF je jejich logo uvedeno na webových stránkách Světového dne MS a také na webových stránkách MSIF. Toto zviditelnění zvyšuje profil Unie ROSKA a umožňuje lidem postiženým MS v České republice kontaktovat organizaci prostřednictvím webových stránek a sociálních médií.

V uplynulém roce MSIF vyvíjelo Atlas MS - 3. vydání. Atlas sdružuje údaje o epidemiologii a klinickém managementu z celého světa. Údaje z České republiky poskytla Unie ROSKA. Až dojde koncem tohoto měsíce ke spuštění, umožní lidem postiženým MS, zdravotnickým pracovníkům, vědcům a skupinám a organizacím MS používat tato data k prosazování změn ve své zemi.

V říjnu 2020 uspořádá MSIF dva online workshopy zaměřené na získání finančních prostředků, na které je přizvána i Unie ROSKA. První se zaměřuje na digitální fundraising a druhý na to, jak mohou členové těžit z každoroční fundraisingové akce MSIF The May 50K v roce 2021. Cílem těchto workshopů je přiblížit organizacím dovednosti a znalosti, které jim pomohou přizpůsobit své fundraisingy nové realitě COVID-19 a pomáhat jim stát se dlouhodoběji udržitelnějšími.

Zatímco říjnové MSIF’s Global Networking Meetings se bude konat online, předsedkyně Unie ROSKA bude mít i nadále příležitost přispět k rozvoji politiky a praxe MSIF a konzultovat aktuální a potenciální projekty MSIF díky účasti na MSIF’s CEO Advisory Group Meeting. Rovněž se bude moci účastnit části zasedání rady MSIF (MSIF Board Meeting) jako pozorovatelka.

Pandemie COVID-19 letos znamenala nutnost přizpůsobit se a dělat věci jinak a příspěvek našich členů k tomu byl klíčový. Bez vstupu Unie ROSKA do Atlasu, účasti na Světovém dni MS, překládání informací nebo účasti na našich workshopech a setkáních, by hlasy lidí postižených MS v České republice na globální úrovni nebyly slyšet.

Peer Baneke, generální ředitel MSIF

Londýn 9. září 2020