“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Parametrické vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Roska Praha vás zve na ergoterapie
28
Roska Praha vás zve na ergoterapie
29
Roska Praha vás zve na ergoterapie
30 31
PŘIPOMÍNKA - 22. NÁRODNÍ KONFERENCI „MÍSTO PRO KVALITNÍ ŽIVOT S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU“
1 2
3 4 5
Pozvánka - Roska Kroměříž vás zve akci ,,Rozsviťme Česko"
6 7 8 9
10 11 12
Roska Praha vás zve na arteterapii
13 14 15 16
17 18 19
Roska Liberec vás zve na ,,Rozsvítíme ČR"
Aktivní přístup pacienta k léčbě RS
20 21 22 23
24 25 26
Roska Praha vás zve na arteterapii
Aktivní přístup pacienta k léčbě RS
27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Rosky a MS centra se představují > Roska Ostrava

Roska Ostrava

Roska Ostrava vznikla v roce 1987. První předsedkyní byla Jana Grabařová. V roce 2003 ji ve funkci vystřídala Naďa Nováková, která je předsedkyní naší organizace doteď.

Našim členům nabízíme mnoho aktivit. Z pravidelných aktivit se jedná především o rehabilitační cvičení: dvakrát týdně s naší certifikovanou cvičitelkou, jedno cvičení z toho je určeno imobilním členům s doprovodem. Také nabízíme cvičení pilates.

Třikrát ročně pořádáme rekondiční pobyty, z toho nejméně jeden je určen zejména imobilním členům. Pobyty se konají v různých hotelích Beskyd a Jeseníků. Jejich délka je obvykle 5 až 7 dní. Účastníci zde dodržují pravidelný denní režim, jehož cílem je zrehabilitování účastníků, seznámení se s novými poznatky v oblasti léčby a rehabilitace RS, cvičení a u nově diagnostikovaných pomoc v oblasti vyrovnání se s novou životní situací.

Každoročně organizujeme Seminář ke dni roztroušené sklerózy. Je určen nejen pro osoby s RS a jejich blízké, ale i pro širokou veřejnost. Seminář probíhá většinou v květnu v Sanatoriích Klimkovice. Vždy se setkáváme s velkým ohlasem.

I když je pohyblivost „roskařů“ mnohdy omezena, není nutno je vyčleňovat ze sportovního vyžití. Všechny naše akce a sportovní aktivity jsou uzpůsobeny i pro osoby na invalidním vozíku. Jedná se například o bowling, holandský billiard nebo výjezd/výšlap na horu (v posledních letech na Lysou, nebo Prašivou). Také se každoročně v březnu připojujeme k akci MaRS (Maratón s roztroušenou sklerózou), kterou pořádá Nadační fond Impuls.

Pořádáme také bezbariérové zájezdy, několikadenní i jednodenní. Mezi oblíbené patří několikadenní zájezd do Prahy se zhlédnutím muzikálu. Dále jsme v posledních letech navštívili například hrad Helfštýn, Hradec nad Moravicí, pivovar v Kozlovicích a Krkonoše.

Setkání členů Rosky Ostrava však nejsou jenom sportovní. S velkým ohlasem se setkalo pořádání Mikulášské besídky a v neposlední řadě také vernisáž k zimní výstavě výtvarných prací našich členů.
V roce 2020 nám setkávání narušila pandemie koronaviru. Ale věříme, že tato situace již nebude mít dlouhé trvání. Přejeme vám optimismus a zdraví a těšíme se na setkání při některé z akcí.