“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Parametrické vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou
31 1 2 3
4
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
5
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
6
Ergoterapie, arteterapie - ozdobné šňůrky na brýle - Roska Praha
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
Roska Hradec Králové Vás zve na přednášku
7
Roska Žďár nad Sázavou vás zve společně s UNIÍ ROSKA na výstavu ,,Roztroušená krása"
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
8 9
Roska Liberec vás zve na akci Trousíme se na Ještěd.
10
11 12 13 14 15
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
16
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
17
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Potřebuji pomoc > Zaměstnávání osob se zdravotním postižením > Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) spustil portál

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) spustil portálPo mnoha letech se povedlo NFOZP spustit portál Pracovní tržištěwww.pracovnitrziste.cz pro osoby se zdravotním postižením. Více informací v článku, který připravila naše členka paní Lenka Kohoutová.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením spustil úspěšně portál

„Pracovní tržiště“

 

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), vidí svůj význam především v pomoci a podpoře jednotlivců z řad osob se zdravotním postižením, na trh práce, a to bez ohledu na to, zda se jedná o chráněný nebo otevřený trh práce. Po mnoha letech se povedlo spustit portál Pracovní tržiště www.pracovnitrziste.cz.

NFOZP je dnes bezesporu respektovaným diskutérem na poli zaměstnávání osob se zdravotním postižením a sám nadační fond je zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením. V této oblasti má co nabídnout širokému spektru jak uchazečům o zaměstnání z řad lidí s handicapem, tak zaměstnavatelům z nejrůznějších oblastí komerčního i chráněného trhu. Svoji různorodou podporu staví na dvou pilířích. Prvním je začlenění člověka do běžné společnosti tím, že je nezávislým na druhých, protože pracuje. Druhým pilířem je přiblížení zaměstnavatelům, že zaměstnat člověka s handicapem je přínos nejenom společenský, ekonomický, ale především v zaměstnanci se zdravotním postižením získávají dobré a poctivé zaměstnance.

K vytvoření portálu Pracovního tržiště nás vedla především stále komplikovaná situace na otevřeném trhu práce a absence prostředí, kde by se zaměstnavatelé a osoby se zdravotním postižením (OZP) mohli setkat. Vytvořili jsme určitou platformu pro seznámení se zaměstnanec a zaměstnavatel. Nejsme zprostředkovatelé práce, ani pracovní agentura. Spouštíme prostředí, kde se dva volné konce prostě spojí.  Ve velkém nikdo s jednou ani druhou skupinou dlouhodobě nepracuje. Chceme v této oblasti prostě pomoci. Jsme v kontaktu i s úřady práce.

Oslovujeme organizace, tímto článkem i Unii Roska, další pacientské organizace a sociální služby, které pracují s osobami se zdravotním postižením. Vytipovali jsme si jich přes 2700, a obdrželi jsme od aplikace Merk.cz databázi s více jak 20 000 organizacemi na komerčním trhu, kteří by mohli zaměstnat OZP. Stejné to bude se zaměstnavateli. Navázali jsme spolupráci s pražskou Hospodářskou komorou. Hodně sázíme na tom, že se zaměstnavateli budeme mít možnost aktivně spolupracovat, stejně jako s lidmi se zdravotním postižením. Naší prací budou jen určité konzultace jak na to.

Portál zajišťuje určitý komfort pro lidi s handicapem při hledání práce a současně chrání jejich citlivá osobní data. Tudíž možný budoucí zaměstnavatel neuvidí na webu kompletní životopis, protože osobní data jsou šifrovaná, a teprve po souhlasu zájemce o práci jsou mu informace poskytnuty.

Jedním z důvodů, proč jsme vytvořili tuto platformu, byly i časté dotazy ze stran zaměstnavatelů z komerčního trhu práce na možnost zaměstnávání OZP a další otázky, které se týkají dané problematiky. Hlavním důvodem je, že zaměstnavatelé musí podle zákona zaměstnávat na každých 25 osob jednu osobu se zdravotním postižením nebo platí pokutu do státního rozpočtu, či využívají systému náhradního plnění, které dodávají chráněné dílny zaměstnávající více než 50%  OZP. Nejlevnější a „nejčistší“ pro firmu je samozřejmě samotné zaměstnávání osob se zdravotním postižením. K zaměstnávání OZP lze samozřejmě ještě čerpat určité daňové úlevy. I toto bude předmětem poradenství v rámci Pracovního tržiště.

Součástí pracovního tržiště jsou i poradny, jak pro budoucí zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Všechny poradny jsou vázané na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a jsou v nich k dispozici profesionálové z Hospodářské komory hlavního města Prahy, kteří dokážou poradit, jak se efektivně vypořádat s exekucemi, součástí je i právní poradna.

Lidé se zdravotním postižením bývají jedni z nejlepších zaměstnanců, právě proto se vydáváme cestou pomoci a podpory prostřednictvím Pracovního tržiště, který nabízíme každému k plnému využití.

Autor: Lenka Kohoutová, předsedkyně správní rady NFOZP