K získání nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutné být v předchozích alespoň dvanácti měsících důchodově pojištěn, a to během dvou let před registrací do evidence úřadu práce.
VíceObrázky v šířce 800px v aktualitách
Aktuality VŽDY musí mít úvodní text
Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss
Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT
Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com
Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.
Nápověda
editace
Příspěvky a rady ze sociální oblasti pro vás připravila Ing. Jaroslava Brhlíková, DiS., sociální pracovník:
"Původně jsem vystudovala Technickou univerzitu v Liberci. V technickém oboru jsem ale pracovala zhruba čtyři roky, poté jsem začala působit v oblastech, kde jsem se více setkávala s klienty. Komunikace a práce s lidmi se mi vždy velmi líbila. Proto, abych mohla lidem pomáhat i jako odborník, rozhodla jsem se dodělat si v této oblasti vzdělání a vystudovala jsem obor Sociálně-právní činnost na Vyšší odborné škole v Mostě.
Po složení absolutoria jsem začala pracovat jako sociální pracovník v RS centru Nemocnice Teplice, o.z., Krajská zdravotní, a. s. Spolu s celým týmem lékařů, sester, fyzioterapeutky i psycholožky se vždy snažíme nalézt pro pacienta, klienta, nejlepší řešení jeho situace. V sociální oblasti se řeší nejen otázky nároku na dávky, ale velmi často pracovního uplatnění, bytové problematiky,...Rozsah a možnosti sociální problematiky jsou opravdu široké, proto mě práce velice baví.
Jsem teplickou rodačkou. Žiji s manželem a naším synem."
K získání nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutné být v předchozích alespoň dvanácti měsících důchodově pojištěn, a to během dvou let před registrací do evidence úřadu práce.
VíceAž čtyři tisícovky lidí dostanou šanci získat zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek v rámci sdíleného pracovního místa nebo generačního tandemu. Projekt s názvem „Podpora forem flexibilního zaměstnávání“, zkráceně FLEXI, spustil nově Úřad práce ČR (ÚP ČR) a poběží až do 30. června 2023.
VíceTato problematika je velice důležitá, protože její neznalost může lidem v budoucím životě přichystat nemalé problémy. V určitých případech je za osoby, které byly uznány invalidními, ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ hrazeno. Neplatí to ale vždy!
VíceMáte-li problémy s úhradou nákladů na ochranné pomůcky dýchacích cest či máte vlivem poklesu či ztráty příjmů vlivem pandemie potíže s úhradou základních potřeb, neváhejte se obrátit na Úřad práce ČR.
VíceInformace o zvýšení důchodů, vyšší minimální mzdě, podpoře nezaměstnanosti a zpoplatnění pozemních komunikací pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P v roce 2021.
VícePokud Vám nebyl přiznán invalidní důchod, ale vnímáte díky svému zdravotnímu stavu pracovní omezení, můžete si požádat o statut osoby zdravotně znevýhodněné.
VíceSoučasná legislativa nijak nebrání vykonávat zaměstnání společně s přiznaným invalidním důchodem. Výdělečná činnost při pobírání invalidního důchodu není zákonem nijak omezena – nezáleží přitom na stupni invalidity, výši příjmu, ani na délce pracovního úvazku.
VíceNárok na průkaz osoby se zdravotním postižením má osoba starší 1 roku s tělesným, smyslovým nebo duševním postižením charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, které podstatně omezuje její schopnost pohyblivosti nebo orientace, včetně osob s poruchou autistického spektra.
VíceNa příspěvek na mobilitu má nárok osoba starší 1 roku, které vznikl nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením s označením ZTP nebo ZTP/P, a která se za úhradu opakovaně dopravuje nebo je dopravována a nejsou jí poskytovány pobytové sociální služby.
Více