“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu, ztausova@gmail.com

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou
31 1 2 3
4
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
5
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
6
Ergoterapie, arteterapie - ozdobné šňůrky na brýle - Roska Praha
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
Roska Hradec Králové Vás zve na přednášku
7
Roska Žďár nad Sázavou vás zve společně s UNIÍ ROSKA na výstavu ,,Roztroušená krása"
Roska Brno - město Vás zve na přednášku
8 9
Roska Liberec vás zve na akci Trousíme se na Ještěd.
10
11 12 13 14 15
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
16
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
17
UNIE ROSKA vás zve na 6. ROSKIÁDU
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Nymburce se konal už 5. ročník Roskiády

V Nymburce se konal už 5. ročník RoskiádyVíce než 100 soutěžících z celé republiky se během čtvrtého říjnového víkendu sešlo v Nymburce, kde se konal už 5. ročník sportovních her pacientů s roztroušenou sklerózou. Společně jsme se opět přesvědčili, že není důležité, kolik hodíme metrů, jak jsme rychlí nebo přesní – důležité je, že se hýbeme, sportujeme a setkáváme.

Roskiádu uspořádala Unie ROSKA opět ve Sportovním centru v Nymburce, které pro akci poskytlo perfektní ubytování, stravování, bazén i další sportoviště – vše v místě a bezbariérové.

Program začal už v pátek 21. října, kdy se konalo celorepublikové shromáždění Unie ROSKA. Roskiádu v Nymburce jsme využili k setkání předsedů jednotlivých spolků. Společnost ROCHE při této příležitosti prezentovala Rozcestník pro pacienty s roztroušenou sklerózou www.muj-rozcestnik.cz. Večer zakončila přednáška doc. Laury Janáčkové nazvaná Partnerské vztahy.

Hlavní sportovní program zahájil v sobotu ráno starosta Nymburka Tomáš Mach. „Pozitivní vliv pohybových aktivit na psychiku je všeobecně známý a soutěživost mezi přáteli posouvá hranice dosažených výkonů,“ zhodnotil pan starosta.

Předsedkyně výkonné rady Unie ROSKA Jiřinou Landovou následně vyzvala zástupe rozhodčích i sportovců ke složení slibu. A pak už se soutěžilo.

Závodníci absolvovali disciplíny podle svých momentálních možností a schopností, všichni sportovali se zápalem a nadšením, sledovali výsledky svoje i sportovních soupeřů a vzájemně se podporovali bez ohledu na ROSKU, kterou reprezentovali.

Na příjemnou návštěvu zavítal do haly i mladý basketbalista prvoligového družstva ERA Nymburk Jakub Tůma, kterému byla RS diagnostikována loni a který s Unií ROSKA spolupracuje na osvětě o nemoci. Pro stávající i nové pacienty je Jakub Tůma důkazem toho, že port je pro všechny – i pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Večerní vyhlášení výsledků se stalo velmi příjemnou společenskou akcí nejen pro vítěze 10 disciplín, ale pro všechny účastníky 5.ROSKIÁDY. Byla uzavřena i doprovodná akce S kamínkem na ROSKIÁDU. Vítězný kamínek absolvoval téměř 5 tisíc km celou Evropou. Za jeho putováním se ohlédneme v příštím článku.

Nedělní dopoledne patřilo Nadačnímu fondu IMPULS a registru pacientů s roztroušenou sklerózou REMUS. Ředitel REMUSu Mgr. Jiří Drahota seznámil přítomné s významem registru, kým je využíván, jak jsou data chráněna a jaký je význam projektu „Roztroušeně společně“.

Děkujeme všem, díky nimž bylo možné 5. ROSKIÁDU uskutečnit: SANOFI, Nadace ČEZ, MERCK, NF IMPULS, REMUS, ROCHE, KONTO BARIÉRY, ZPMV, Dr.Max, Ing. Bc. Kateřina Konečná, BOMBUS, KOFOLA, KURY, B BRAUN, Kaufland, AKTIV, MEYRA, VZP, ZPŠ, VITAR, Robert Rajdl s.r.o.

Děkujeme i těm podporovatelům, kteří si nepřáli být nikde zveřejněni.

Michaela Hospodková, fundraiser Unie ROSKA

Zuzana Šrámková, PR konzultantka Unie ROSKA