“Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou a jejich blízkým”

šipka
 

Obrázky v šířce 800px v aktualitách

Aktuality VŽDY musí mít úvodní text

Pokud se nemá aktualita propisovat na FB vybrat štítek: nepropsat do rss

Úvodní text je souhrn celého textu pokud nechete dělat výtak použite chat GPT

Vždy si poslat testovací aktualitu na e-maily: landova@gmail.com, roska@roska.eu

Pokud se aktulita vkládá na více stránek, MUSÍ být rozesílání zakazané na ostatních jinak příjde aktualita dvakrát.

Nápověda
editace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Roska Praha vás zve na ergoterapie
28
Roska Praha vás zve na ergoterapie
29
Roska Praha vás zve na ergoterapie
30 31
PŘIPOMÍNKA - 22. NÁRODNÍ KONFERENCI „MÍSTO PRO KVALITNÍ ŽIVOT S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU“
1 2
3 4 5
Pozvánka - Roska Kroměříž vás zve akci ,,Rozsviťme Česko"
6 7 8 9
10 11 12
Roska Praha vás zve na arteterapii
13 14 15 16
17 18 19
Roska Liberec vás zve na ,,Rozsvítíme ČR"
Aktivní přístup pacienta k léčbě RS
20 21 22 23
24 25 26
Roska Praha vás zve na arteterapii
Aktivní přístup pacienta k léčbě RS
27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V Nymburce se konal už 5. ročník Roskiády

V Nymburce se konal už 5. ročník RoskiádyVíce než 100 soutěžících z celé republiky se během čtvrtého říjnového víkendu sešlo v Nymburce, kde se konal už 5. ročník sportovních her pacientů s roztroušenou sklerózou. Společně jsme se opět přesvědčili, že není důležité, kolik hodíme metrů, jak jsme rychlí nebo přesní – důležité je, že se hýbeme, sportujeme a setkáváme.

Roskiádu uspořádala Unie ROSKA opět ve Sportovním centru v Nymburce, které pro akci poskytlo perfektní ubytování, stravování, bazén i další sportoviště – vše v místě a bezbariérové.

Program začal už v pátek 21. října, kdy se konalo celorepublikové shromáždění Unie ROSKA. Roskiádu v Nymburce jsme využili k setkání předsedů jednotlivých spolků. Společnost ROCHE při této příležitosti prezentovala Rozcestník pro pacienty s roztroušenou sklerózou www.muj-rozcestnik.cz. Večer zakončila přednáška doc. Laury Janáčkové nazvaná Partnerské vztahy.

Hlavní sportovní program zahájil v sobotu ráno starosta Nymburka Tomáš Mach. „Pozitivní vliv pohybových aktivit na psychiku je všeobecně známý a soutěživost mezi přáteli posouvá hranice dosažených výkonů,“ zhodnotil pan starosta.

Předsedkyně výkonné rady Unie ROSKA Jiřinou Landovou následně vyzvala zástupe rozhodčích i sportovců ke složení slibu. A pak už se soutěžilo.

Závodníci absolvovali disciplíny podle svých momentálních možností a schopností, všichni sportovali se zápalem a nadšením, sledovali výsledky svoje i sportovních soupeřů a vzájemně se podporovali bez ohledu na ROSKU, kterou reprezentovali.

Na příjemnou návštěvu zavítal do haly i mladý basketbalista prvoligového družstva ERA Nymburk Jakub Tůma, kterému byla RS diagnostikována loni a který s Unií ROSKA spolupracuje na osvětě o nemoci. Pro stávající i nové pacienty je Jakub Tůma důkazem toho, že port je pro všechny – i pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Večerní vyhlášení výsledků se stalo velmi příjemnou společenskou akcí nejen pro vítěze 10 disciplín, ale pro všechny účastníky 5.ROSKIÁDY. Byla uzavřena i doprovodná akce S kamínkem na ROSKIÁDU. Vítězný kamínek absolvoval téměř 5 tisíc km celou Evropou. Za jeho putováním se ohlédneme v příštím článku.

Nedělní dopoledne patřilo Nadačnímu fondu IMPULS a registru pacientů s roztroušenou sklerózou REMUS. Ředitel REMUSu Mgr. Jiří Drahota seznámil přítomné s významem registru, kým je využíván, jak jsou data chráněna a jaký je význam projektu „Roztroušeně společně“.

Děkujeme všem, díky nimž bylo možné 5. ROSKIÁDU uskutečnit: SANOFI, Nadace ČEZ, MERCK, NF IMPULS, REMUS, ROCHE, KONTO BARIÉRY, ZPMV, Dr.Max, Ing. Bc. Kateřina Konečná, BOMBUS, KOFOLA, KURY, B BRAUN, Kaufland, AKTIV, MEYRA, VZP, ZPŠ, VITAR, Robert Rajdl s.r.o.

Děkujeme i těm podporovatelům, kteří si nepřáli být nikde zveřejněni.

Michaela Hospodková, fundraiser Unie ROSKA

Zuzana Šrámková, PR konzultantka Unie ROSKA